Komunikaty powrót

VIII Bieg św. Huberta

            28 października 2017 r. - Tuchola i Bory Tucholskie, ponownie zapełnią się biegaczami.
Tak jak w poprzednich edycjach imprezy, również w tym roku, planuje się popularyzowanie kultury łowieckiej i ochrony środowiska.

            Uczestnicy będą przemierzać niezmiennie tę samą 15-kilometrową trasę w biegu przełajowym oraz 10-kilometrową w Nordic Walking. Patronem tych niezwykłych zawodów jest św. Hubert, patron myśliwych, leśników, ale również sportowców.

            W ramach imprezy odbędą się V Mistrzostwa Polski Myśliwych oraz II Mistrzostwa Dian w biegu przełajowym i marszu Nordic Walking. Diany i myśliwi będą objęci klasyfikacją generalną zawodów. W klasyfikacji odrębnej, myśliwych i dian, przewidziane są dodatkowe nagrody.

            Trasa biegu i rajdu niezmienna od siedmiu lat, będzie przebiegała w przeważającej większości, leśnymi duktami, tuż przy Brdzie. Leśny charakter imprezy biegowej, to jeden z elementów, który towarzyszy uczestnikom od samego początku. Meta jak w poprzednich edycjach, będzie znajdowała się na hali widowiskowo-sportowej, gdzie na zawodników będą oczekiwały medale, posiłek regeneracyjny oraz atrakcje przygotowane przez organizatorów.

            Bieg św. Huberta w Tucholi ma już znaczącą markę wśród imprez w kalendarzu biegowym w Polsce. Będzie imprezą limitowaną, w której będzie mogło uczestniczyć 600 zawodników. Dlatego też zachęca się potencjalnych biegaczy – myśliwych do śledzenia informacji o biegu i niezwlekania ze zgłoszeniem swego uczestnictwa.

            Wszystkie informacje dla biegaczy, w tym regulamin biegu i Nordic Walking, będą udostępnione na stronach internetowych: www.maratonypolskie.pl i www.osirtuchola.pl od czerwcu br.

  Eugeniusz Trzcińsk

Napisz komentarz

Dołącz do nas