Trofea myśliwskie powrót

Medalowe wieńce jelenia Jelenie

    Trofeum z byka jelenia stanowi jego poroże zwane wieńcem, dodatkowym trofeum są grandle (dwa szczątkowe kły z górnej szczeki) i czasami skóra. Przy ocenie punktowej wieńców jeleni szczególną uwagę zwraca się na moc poroża, o czym świadczą tzw. punkty pomiarowe, które stanowią 90% ogólnej ilości pkt. Punkty te przyznaje się za: długość tyk i ich grubość oraz rozłogę wieńca (największa wewnętrzna odległość tyk do ich długości), ciężar poroża netto. Ważnym elementem wyceny jest także ilość, długość i regularność rozłożenia odnóg. Piękność wieńca uzależniona jest od jego uperlenia, barwy wielkości i kształtu koron oraz zakończenia odnóg.

Lp.MyśliwyNadleśnictwoRok zdobyciaLiczba pkt. CICMedalŹródło
Medal złoty
1.Ferber PatrickSzubin2018224,13
2.Chlebowski BartłomiejGołąbki2017222,75
3.Kliszewski WiesławRunowo Krajeńskie2017216,88
4.Johannesen HenrikSzubin2015211,28
5.Szylberg WacławMiradz1986211,14
6.Przybył JanuszRóżanna2016211,11
7.Ludian Ryszard FranciszekTuchola2017210,66
8.Chimerek TomaszRunowo Krajeńskie2017210,66
OHZ LP Nadleśnictwo Runowo
9.Trawiński EdwardGołąbki2017210,18
Medal srebrny
10.Pik MarekTuchola2016209,65
11.Kotliński RyszardMiradz2007209,14
-
12.Szylberg WacławMiradz1967208,81
13.Medeńska Barbara AlicjaZamrzenica2014208,19
14.Gzella Tomasz TadeuszOsie2015206,78
15.Nadleśnictwo MiradzMiradz2003206,15
16.Szefler KonradRóżanna2012205,29
17.Kowalski WiesławBydgoszcz2014204,92
18.Chołuj MariuszGołąbki2013204,71
19.Świtek Jacek MarianMiradz2017204,32
20.Świtek Jacek MarianGniewkowo2016203,97
21.Hennongsen HansMiradz2012203,91
22.Podraza WiesławMiradz2015203,79
23.Popiołkiewicz LeszekMiradz1994203,53
24.Gralec ArturOsie2014202,83
25.Mądry AugustynMiradz1996202,40
26.Polak StanisławGniewkowo1954202,29
27.Świtek Jacek MarianGniewkowo2014202,23
28.Krajewski MarekSzubin2015201,81
29.Imański MarcinCierpiszewo2015201,29
30.Millet PhilippeZamrzenica2008201,25
OHZ N-ctwa Zamrzenica
31.Obarzanek StanisławRóżanna2009200,93
-
32.Rejvall AndersSzubin2012200,43
OHZ Nadleśnictwa Szubin
33.Szylberg WacławMiradz1967200,32
34.Pałubicki Jakub HubertLutówko2014200,28
35.Mudyna JerzyBydgoszcz2016200,14
36.Kristensen BennyZamrzenica2014200,05
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
37.Murawiec JerzyRunowo2016199,69
38.Kaczmarek AndrzejMiradz2006199,66
-
39.Frencel MarcinDąbrowa2007199,46
-
40.Kristensen NielsZamrzenica2014199,26
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
41.Kisielewski WłodzimierzMiradz2010199,09
42.Grugel MarekTuchola2018199,07
43.Hennongsen HansMiradz2011198,94
44.Gawor MirosławZamrzenica2014198,81
45.Klimacki MariuszMiradz2017198,76
46.Brunnberg JosefMiradz2005198,40
47.Stranz PiotrSzubin2006198,27
-
48.Larsen JohnZamrzenica2005198,22
OHZ N-ctwa Zamrzenica
49.Oset JanGniewkowo1982198,15
50.Makowski HenrykGniewkowo1993197,88
51.Jacobsen BennySzubin2012197,51
OHZ Nadleśnictwa Szubin
52.Gondek SebastianRunowo2016197,43
53.Kaczmarek AndrzejMiradz2003197,20
54.Świtek Jacek MarianGniewkowo2009197,07
55.Stranz PiotrSzubin2007196,66
56.Basałaj AdamRóżanna2012196,37
57.Marczak MariuszZamrzenica2016196,24
58.Paszkiet KarolSzubin2015196,10
59.Hennongsen HansMiradz2013195,94
60.Michalik KlemensSzubin1986195,76
61.Stosik Kazimierz JózefSzubin2010195,66
62.Kasprzyk KrzysztofMiradz2007195,59
-
63.Kurkiewicz WiesławRunowo Krajeńskie2012195,48
64.Szurik StanisławSzubin2016195,45
65.Kipp AntonMiradz2003195,38
66.Nadleśnictwo SzubinSzubin2012195,38
67.Maszudziński AndrzejZamrzenica2004194,92
68.Mądry AugustynMiradz2015194,76
69.Kaczmarek AndrzejMiradz2008194,67
70.Mądry AugustynMiradz2016194,61
71.Geuting LudwigMiradz2003194,21
72.Pawlak JanŻołędowo1997193,96
-
73.Żuchowski MateuszSzubin2017193,87
74.Filtvedt GunnarZamrzenica2015193,77
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
75.Barczak JanuszMiradz2018193,72
76.Chmielewski HenrykGniewkowo2006193,43
-
77.Oset TomaszGniewkowo2013193,38
78.Człapa MarekToruń2014193,30
79.Świtek Jacek MarianMiradz2016193,19
80.Frydrych HenrykGniewkowo2014193,18
81.Jabłoński JózefGniewkowo1993193,03
82.Dising FlemimingSzubin2012193,00
OHZ Nadleśnictwa Szubin
83.Kraska KrzysztofSzubin2012192,86
84.Świtek Jacek MarianMiradz2017192,72
85.Niegolewski ZygmuntPrzymuszewo1961192,63
86.Nitka Wiesław AdamSzubin2018192,48
87.Bystrup PerZamrzenica2011192,30
OHZ N-ctwa Zamrzenica
88.Primdahl SorenSzubin2011192,28
OHZ Nadleśnictwa Szubin
89.Świadek BogdanOsie2009192,21
90.Adamsen KenethSzubin2008192,19
OHZ Nadleśnictwa Szubin
91.Soboczyński EdwardCierpiszewo1932192,10
Morow K. 1994 r.
92.Kawecki Waldemar AdamDąbrowa2014191,99
93.Medeński StefanZamrzenica2010191,95
OHZ N-ctwa Zamrzenica
94.Foged JesperTuchola2009191,80
OHZ Nadleśnictwa Tuchola
95.Skórzewski ZygmuntŁabiszyn1932191,70
Morow K. 1994 r.
96.Boguski JanuszDąbrowa2009191,70
97.Hałas LeszekLutówko2015191,57
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
98.Kaczmarek AndrzejMiradz1996191,48
99.Serzycki KrzysztofOsie2015191,45
100.Sorensen JeremiMiradz2012191,21
101.Andersen MichaelZamrzenica2015191,11
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
102.Bertrand JerzyOsie2014191,09
103.Nadleśnictwo ZamrzenicaZamrzenica2016191,04
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
104.Ziemiński LeszekLutówko2014190,74
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
105.Adamczyk Adam MieczysławGołąbki2018190,70
106.Wernik DariuszLutówko2016190,66
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
107.Wilkowski WojciechDąbrowa2016190,45
108.Kuskowski LeopoldRóżanna2005190,30
-
109.Lenze HeinzMiradz2005190,27
110.Jeppesen PeterZamrzenica2007190,21
OHZ N-ctwa Zamrzenica
111.Saganowski BłażejŻołędowo2014190,21
112.Człapa RobertDąbrowa2015190,14
113.Koronowski ZbigniewWoziwoda2015190,12
Medal brązowy
114.Pałubicki RafałDąbrowa2011189,76
115.Lassen MichaelZamrzenica2016189,27
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
116.Polak StanisławGniewkowo1955189,16
117.Bednarski TadeuszRóżanna2006189,04
-
118.Karwan MarekLutówko2016189,03
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
119.Olejnik A.Miradz1963188,86
120.Mikołajczak ZbigniewSolec Kujawski1992188,86
121.Jeziorski PawełBydgoszcz2017188,68
122.Gliwa TomaszSzubin2007188,57
-
123.Kaczmarek MarianDąbrowa2012188,36
124.Podraza WiesławMiradz2016188,22
125.Mądry AugustynMiradz2007188,07
-
126.Niedziela Zbigniew MichałMiradz2014187,88
127.Kuskowski HubertRóżanna2013187,76
128.Sorensen RobertZamrzenica2014187,74
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
129.Jensen BentZamrzenica2016187,73
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
130.Dziarnowski WojciechLutówko2017187,69
131.Hałat CezaryLutówko2015187,54
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
132.Rychlicki Z.Różanna1955187,43
133.Pantkowski B.Solec Kujawski1954187,02
134.Łukowicz JanCzersk1932187,00
135.Walterbach TomaszGołąbki2013186,99
136.Banaczek PatrykRytel2017186,84
137.Boguski JanuszDąbrowa2017186,82
138.Hemmingsen ThomasSzubin2015186,80
OHZ LP Nadleśnictwo Szubin
139.Świtek Jacek MarianGniewkowo2008186,75
140.Pierzchalski KrzysztofSzubin2017186,71
141.Jankowski W.Szubin1957186,60
142.Żuryń SławomirRóżanna2016186,56
143.Ściesiński MaciejRóżanna2015186,53
144.Świerczyński WitoldCierpiszewo2014186,52
145.Makowski Janusz StanisławGniewkowo1994186,35
-
146.Kaczmarek AndrzejMiradz1988186,20
147.Majewski WłodzimierzSzubin2008186,13
148.Kaczmarek AndrzejMiradz2017186,07
149.Bkorge FredrikZamrzenica2014186,04
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
150.Kristensen KristinaZamrzenica2014186,01
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
151.Szymczak WalentyGołąbki2014185,97
152.Jaworski RomanRunowo2005185,96
-
153.Świtek Jacek MarianGniewkowo2012185,96
154.WKŁ Nr 251 "Szarak" w RzywnieSzubin2014185,73
155.Bielicki A.Tuchola1932185,70
156.Człapa RobertToruń2017185,65
157.Sobkiewicz TSolec Kujawski1954185,47
158.Kowalski WiesławBydgoszcz2013185,36
159.Ciesielski Stanisław KazimierzBydgoszcz2016185,21
160.Osiniak MarekRóżanna2017185,13
161.Grugel MarekTuchola2018185,00
162.Wielewski StefanCzers1975184,91
163.Szurik ArturRunowo2017184,90
164.Obarzanek StanisławRóżanna2010184,68
165.Szymczak MarcinMiradz2018184,63
166.Ratz Andrzej RomualdBydgoszcz2011184,63
167.Lenarcik SławomirMiradz2015184,55
168.Vogt H.Miradz1983184,54
169.Adamczyk Adam MieczysławLutówko2015184,53
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
170.Romanowski LechBydgoszcz2015184,52
171.Wiczewski MaciejSzubin2017184,51
172.Gmitrzak MateuszDąbrowa2016184,43
173.Stawicki StanisławSzubin2017184,33
174.Smoliński RomanTuchola2015184,33
175.Mielcarek Jakub LeonGniewkowo2012184,32
176.Fischer R.Czersk1932184,30
177.Czapiewski EugeniuszTuchola2010184,23
178.Nadleśnictwo MiradzMiradz2012184,05
179.Vogt H.Miradz1968183,99
180.Cegiełka RajmundSzubin2016183,98
181.Kędzierski MarekMiradz2017183,94
182.Esze Bohdan WładysławGniewkowo1968183,80
183.Mehl LarsSzubin2015183,78
OHZ LP Nadleśnictwo Szubin
184.Kraska KrzysztofSzubin2011183,66
185.Kaczmarek AndrzejMiradz2007183,64
186.Świtek Jacek MarianGniewkowo0000182,94
187.Koperski JanuszGołąbki2017182,75
188.Gackowski ZygfrydZamrzenica2015182,70
189.Kiszkurno J.Zamrzenica1963182,63
190.Zieliński Dariusz JanOsie2012182,44
191.Nadleśnictwo MiradzMiradz2013182,23
192.Świtek Jacek MarianGniewkowo2017182,20
193.Rozynek AndrzejDąbrowa2016181,94
194.Świtek Jacek MarianGniewkowo2017181,91
195.Świtek Jacek MarianGniewkowo2018181,83
196.Krzemień MieczysławMiradz2015181,71
197.Smółka JanuszMiradz2005181,58
-
198.Krzemień ZygmuntDąbrowa2016181,58
199.Hałas LeszekLutówko2014181,53
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
200.Śliź StanisławZamrzenica2013181,28
201.Świtek Jacek MarianMiradz2012181,24
202.Esze Bohdan WładysławGniewkowo1975181,23
203.Pałubicki Jakub HubertLutówko2015181,18
204.Vogt H.Miradz1961181,16
205.Zomkowski Rafał KazimierzDąbrowa2015180,73
206.Żyliński MarekGniewkowo2014180,73
207.Borlik TomaszRunowo2017180,64
208.Mikołajewski ŁukaszSzubin2013180,51
209.Żmuda Trzebiatowski JanuszDąbrowa2016180,45
210.Gackowski ZygfrydZamrzenica2010180,39
211.Krajewski JerzySzubin2014180,32
212.Szulc AleksandraSzubin2014180,29
213.Zieliński Dariusz JanOsie2014180,13
214.Kowalski StefanToruń2017180,12
215.Kaczorowski Józef TadeuszŻołędowo2013180,08
216.Mądry AugustynMiradz2004180,06
217.Makowski Janusz StanisławGniewkowo1996180,05
218.Kowalewski AdamGołąbki2017180,00
219.Górski JanTuchola1931179,90
220.Persson Bertil OlovZamrzenica2016179,75
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
221.Pedersen KariSzubin2014179,72
OHZ LP Nadleśnictwo Szubin
222.Szulc WitoldSzubin2011179,62
223.Burdzy WiesławRóżanna2015179,45
224.Samorek HenrykSzubin2009179,41
-
225.Kaczmarek Łukasz KrzysztofWoziwoda2015179,32
226.Otlewski KrzysztofOsie2013179,26
227.Krakowiak AndrzejŻołędowo2013178,98
228.Krakowiak AndrzejŻołędowo2013178,98
229.Walisko K.Solec Kujawski1976178,93
230.Łukowicz JanCzersk1933178,80
231.Świtek Jacek MarianMiradz2013178,64
232.Kaczmarek AndrzejMiradz1995178,42
233.Nielsen J.ASzubin2014178,22
OHZ LP Nadleśnictwo Szubin
234.Barłóg StanisławSzubin2012178,21
235.Jaworski AndrzejSzubin2017178,15
236.Gruchot PiotrSolec Kujawski2008178,10
-
237.Ziemiński LeszekRunowo Krajeńskie2017178,06
OHZ LP Nadleśnictwo Runowo
238.Adamczyk Adam MieczysławZamrzenica2015178,05
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
239.Karwan MarekLutówko2016178,05
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
240.Kaczorowski Józef TadeuszZamrzenica2016178,00
241.Grom GrzegorzLutówko2016177,79
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
242.Jensen BjarneZamrzenica2017177,78
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
243.Kośmider WiesławOsie1987177,74
244.Kaczmarek AndrzejMiradz1986177,73
245.Janikowski Przemysław PiotrBydgoszcz2016177,65
246.Kuskowski HubertRóżanna2007177,60
-
247.Kumkowski BatoszZamrzenica2014177,56
248.Świtek Jacek MarianMiradz2010177,56
249.Krzemień ZygmuntMiradz2010177,55
250.Zomkowski WojciechOsie2015177,50
251.Świtek Jacek MarianGniewkowo2006177,45
-
252.Granat MarekŻołędowo2016177,41
253.Wójt JarosławSzubin2016177,37
254.Kaczmarek AndrzejMiradz1998177,32
255.Szurik StanisławSzubin2016177,26
256.Karwan MarekLutówko2014177,19
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
257.Walterbach TomaszGołąbki2015177,13
258.Fryca MaciejTuchola2015177,02
259.Lauter ZbigniewGołąbki2018176,89
260.Łąpieś SławomirLutówko2016176,89
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
261.Świtek Jacek MarianGniewkowo1991176,85
262.Smółka JanuszMiradz2013176,82
263.Nowicki MarcinCierpiszewo2015176,77
264.Gzella MirosławOsie2015176,50
265.Drzazgowski JózefMiradz2017176,46
266.Chołody HenrykTuchola2016176,35
267.Synakiewicz GrzegorzSzubin2017176,35
268.Wenta HubertPrzymuszewo2016176,27
269.Żyliński MarekGniewkowo2010176,23
270.Medeński StefanTuchola2016176,11
OHZ LP Świt
271.Mudyna JerzyBydgoszcz2014176,01
272.Szurik ArturRunowo2015176,00
273.Makowski Janusz StanisławGniewkowo2011175,93
274.Lesak RyszardOsie2015175,92
275.Pinkowski TomaszSzubin2014175,89
276.Sowa AdamCierpiszewo2011175,80
277.Lund Frank RobertZamrzenica2014175,74
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
278.Przybylski JerzySzubin2017175,73
OHZ LP Nadleśnictwo Szubin
279.Solon BogumiłDąbrowa2016175,72
280.Wegner MarianRunowo2015175,61
281.Szurik StanisławSzubin2014175,47
282.Garbacz MirosławDąbrowa2016175,47
283.Przemorski JanSzubin2008175,46
-
284.Przybylski JerzySzubin2016175,32
285.Żmuda Trzebiatowski JanuszDąbrowa2017175,27
286.Ściesiński MarekRóżanna2008175,15
-
287.Wilkowski WojciechDąbrowa2017175,08
288.Górski JanTuchola1931175,00
289.Krajewski MarekSzubin2014174,98
290.Szurik ArturSzubin2016174,98
291.Kiszkurno J.Zamrzenica1959174,97
292.Szmańda MarianMiradz2015174,92
293.Zimni WernerSzubin2007174,91
-
294.Vestergaard NielsZamrzenica2017174,88
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
295.Gmitrzak Andrzej MaciejDąbrowa2015174,87
296.Świtek Jacek MarianMiradz2005174,86
-
297.Świtek Jacek MarianGniewkowo2018174,85
298.Tadych JacekSzubin2017174,81
299.Lepschiński J.Tuchola1936174,80
300.Grugel MarekTuchola2017174,77
301.Pawlak RomanMiradz2001174,75
302.Kieler DavidZamrzenica2016174,51
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
303.Kośmider WiesławOsie1985174,50
304.Frukacz SławomirDąbrowa2010174,37
305.Spica StanisławTuchola2017174,37
306.Kristensen BennyZamrzenica2014174,22
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
307.Krajewski JerzySzubin2016174,16
308.Barłóg ZbigniewRunowo Krajeńskie2014174,10
309.Kaczmarek MarianDąbrowa2015173,98
310.Szymczak WalentyGołąbki2013173,92
311.Troszczyński ZygmuntGniewkowo2007173,63
-
312.Pałubicki RafałLutówko2018173,58
313.Prusak PiotrGniewkowo2015173,49
314.Drobińska WiolettaRytel2012173,31
315.Lepschiński J.Tuchola1935173,30
316.Świtek Jacek MarianGniewkowo2005173,28
-
317.Sorensen TorbenZamrzenica2015173,18
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
318.Kośmider WiesławOsie1975173,07
319.Szurlej ŁukaszOsie2013173,01
320.Walczak MirosławSzubin2007172,98
-
321.Ritter Zbigniew TadeuszWoziwoda2017172,89
322.Zimni WernerSzubin2006172,86
-
323.Wegner MarianRunowo2017172,82
324.Danielewicz SławomirSzubin2015172,79
325.Gudmand Jensen PeterSzubin2014172,79
OHZ LP Nadleśnictwo Szubin
326.Nawrocki StanisławBydgoszcz2008172,77
-
327.Przybylski RafałBydgoszcz2017172,68
328.Kowalewski AdamSolec Kujawski2016172,67
329.Niedźwiedzki RomanBydgoszcz2014172,59
330.Jarmuszewski KazimierzSzubin2006172,57
-
331.Szyda AdamZamrzenica2016172,53
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
332.Torbjorn Persson Ulf AndersZamrzenica2016172,38
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
333.Szymczak MarcinMiradz2015172,32
334.Gajer KarolOsie0000172,32
335.Kubiak Bartłomiej PiotrRóżanna2015172,30
336.Pik MarekTuchola2015172,30
337.Bittner Jarosław AdamBydgoszcz2015172,24
338.Mikulicz SergiuszSolec Kujawski1986172,20
-
339.Kamiński JerzySzubin2005172,20
-
340.Komorowski PrzemysławGniewkowo2017172,07
341.Hochel PiotrLutówko2014171,94
342.Dąbrowski AdamBydgoszcz2013171,83
343.Wesołowski WiesławGniewkowo2015171,80
344.Górski JanTuchola1932171,80
345.Montowski ZbyszkoRóżanna2012171,80
346.Kamiński JerzyRunowo Krajeńskie2008171,71
-
347.Mądry AugustynMiradz1989171,63
348.Mądry AugustynMiradz2011171,51
349.Kaczmarek JanuszDąbrowa2016171,47
350.Cichoń TadeuszSolec Kujawski2008171,35
-
351.Jabłoński JózefGniewkowo1990170,95
352.Świtek Jacek MarianMiradz2011170,92
353.Flo Kjell MartinZamrzenica2014170,91
OHZ LP Nadleśnictwo Zamrzenica
354.Medeński StefanLutówko2014170,91
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
355.Esze Bohdan WładysławGniewkowo1978170,65
356.Wielewski ZdzisławPrzymuszewo2015170,62
357.Kośmider WiesławOsie1981170,61
358.Mądry AugustynMiradz1993170,57
359.Kośmider WiesławOsie1989170,53
360.Karwan MarekLutówko2014170,47
OHZ LP Nadleśnictwo Lutówko
361.Badzińśki RyszardRunowo2015170,34
362.Oset TomaszGniewkowo2014170,32
363.Kowalski StefanToruń2017170,29
364.Ostrowski HenrykGołąbki2014170,26
365.Majewski WłodzimierzSzubin2009170,23
366.Bojanowski MarcinSzubin2016170,23
367.Możejko DariuszBydgoszcz2014170,02
Dołącz do nas