Komunikaty powrót

TRZECIA EDYCJA POLOWAŃ NA LISY

Zarząd Okręgowy PZŁ w Bydgoszczy i Komisja Hodowlana ds. Zwierzyny Drobnej ORŁ w Bydgoszczy, zaprasza wszystkie koła łowieckie okręgu bydgoskiego, do udziału w III edycji „Powiatowych polowań na lisy”.

            Ideą „polowań powiatowych” jest zorganizowanie w wyznaczonym terminie, we własnym obwodzie, przez każde koło, polowania zbiorowego na lisy i inne drapieżniki, ujęte w planie hodowlanym. Po polowaniu planowany jest wspólny pokot, zorganizowany w obwodzie jednego z kół, biorących udział w polowaniu. Za organizację pokotu odpowiedzialne będą koła, biorące udział w polowaniu oraz wytypowany „koordynator”, który uzgodni miejsce i czas zbiórki wszystkich polujących myśliwych lub reprezentantów kół. Koordynator w porozumieniu z zarządami kół łowieckich wytypuje gości (burmistrzów, wójtów i starostów), których w ich imieniu zaprosi na polowanie (lub pokot) i wspólny posiłek. ZO PZŁ w Bydgoszczy wraz z Komisją Hodowlaną zabezpieczy puchary dla zwycięskich kół, uczestniczących w polowaniach powiatowych.

Polowania powiatowe odbywać się będą w styczniu i lutym 2018 r.:

 

Powiat

Data

Koordynator

1

Bydgoski

10.02.18 r.

Janusz Zawiślak

2

Nakielski

11.02.18 r.

Piotr Watola

3

Mogileński

 

Stanisław Chomiuk

4

Żniński

28.01.18 r.

Stanisław Ziółkowski

5

Inowrocławski

20.01.18 r.

Jarosław Lewandowski

6

Chojnicki

17.02.18 r.

Andrzej Pestka

7

Świecki

03.02.18 r.

Zygfryd Gackowski

8

Sępoleński

27.01.18 r.

Andrzej Tyma

9

Tucholski

18.02.18 r.

Arkadiusz Lewandowski

 

            Komisja Hodowlana ds. Zwierzyny Drobnej prosi zarządy kół łowieckich o wdrożenie ww. polowań w swoich obwodach oraz pisemne potwierdzenie swojego udziału w terminie do 30.12.2017 r.

 

Andrzej Tyma

Napisz komentarz

Dołącz do nas