Projekty nowelizacji ustawy "Prawo Łowieckie"

26 września 2014 r wniesiono do Marszałka Sejmu RP  Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw . Projekt ten dotyczy wykonania wyroku Trybunału Konstytucyjnego; m.in. zmiany procedury tworzenia obwodów łowieckich z czynnym udziałem właścicieli nieruchomości oraz zainteresowanych instytucji i organów już na etapie zamiaru tworzenia projektu, a potem samego projektu poprzez ogłoszenie uchwały o zamiarze dokonania podziału województwa na obwody lub zmiany granic tych obwodów i ogłoszenie do publicznej wiadomości. 29 września projekt ten został skierowany do Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu, oraz Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu.

Komentarze

04.01.2016 piotr Cześć czy ty chcesz zrobić prywatne łowisko ? I dlaczego jesteś nizzeszony. ? Poco tobie była broń ??? A napewno zdawałeś egzaminy i znasz prawo lowieckie .ja myślę że twoje uprawy to wielka mono kultura i chcesz tylko osiągnąć zysk bez pracy i nakładów z tym związanych . Znam rolników którzy mają chektary i potrafią sobie z tym problem poradzić. .bez współpracy nikt nie osiągnie celu wiec może problem leży po twojej stronie ? Sam wiesz co myśliwi mogą a co jest nauczone zgory pozdrawiam
04.03.2015 Grzegorz Jestem rolnikiem i myśliwym niezrzeszonym .Chcąc chronić swoje uprawy muszę wykupywać odstrzały a myśliwi z koła do którego włączono także moje grunty nie dość że nie chcą płacić za straty w uprawach spowodowane przez zwierzęta to czują się na moim terenie jakby to była ich własność , bo komuna ich do tego przyzwyczaiła .
01.12.2014 Marek Świątek Projekt ustawy o zmianie ustawy "Prawo Łowieckie itd. itd." nadal nie rozwiązuje podstawowego problemy poruszonego przez TK jakim jest zabezpieczenie interesów właścicieli nieruchomości rolnych (respektowanie prawa własności na nieruchomości). I tak długo jak prawo własności nieruchomości nie będzie respektowane to nowa ustawa o Prawie Łowieckim itd. itd. będzie sprzeczna z konstytucją.
Podstawowym prawem w państwie prawa jest prawo własności i właściciel nieruchomości powinien mieć prawo do decydowania kto, kiedy, po co itd. itd. wchodzi na jego nieruchomość. Wejście na nieruchomość bez zgody właściciela jest pogwałceniem prawa własności. Jedynym wyjątkiem , kiedy można wejść na nieruchomość bez zgody właściciela jest zagrożenie czyjegoś życia. Żaden Marszałek czy Wójt nie może decydować o tworzeniu obwodów łowieckich na prywatnych nieruchomościach !!!

Dodaj komentarz

Komunikaty

deszcz
1 000 hPa
22km/h WSW
5mm 95%
Księżyc w nowiu
23 lut
Imieniny: Damian, Izabela, Montan, Polikarp, Romana