A wszystko zaczęło się od BAŻANTA …

            28 kwietnia 2016 w Zespole Szkół w Mycielweie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego dla uczniów naszej szkoły, który był częścią realizowanego programu edukacyjnego „Ożywić Pola. Rok Bażanta”. Głównym celem programu jest aktywna edukacja ekologiczno-łowiecka, a najważniejszym tworzenie remiz śródpolnych, dzięki którym gatunki takie jak zając, cietrzew czy bażant będą mogły rozmnażać się i przeżyć w warunkach naturalnych. Nasza szkoła od samego momentu przyłączenia się do programu tj. od 2008 roku zawsze pracowała nad tym, aby takie gatunki jak bażanty i kuropatwy przetrwały na naszych terenach i można je było obserwować w środowisku naturalnym. Łącznie nasza szkoła przez ostatnie lata wypuściła ponad 2000 sztuk bażantów i kuropatw. Realizując założenia programu przeznaczone na dany rok zawsze te dwa gatunki ptaków były dla nas szczególnie ważne ponieważ wiedzieliśmy, że tylko przez systematyczne ich wsiedlanie   mogą one naprawdę na trwałe zagościć w pobliskich ekosystemach. I w końcu jest - ROK BAŻANTA – dlatego nie mogło się obyć bez konkursu teoretycznego na temat bażanta, a także plastycznego, w których uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat budowy tego ptaka i jego funkcjonowania w środowisku naturalnym. Naszą szkolną uroczystość zaszczycili swoją obecnością p. Jan Pawlak przedstawiciel Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Bydgoszczy, członek Koła Łowieckiego nr 9 GWARDIA   p. Kazimierz Stosik, a także zaprzyjaźnieni ze szkołą leśniczy p. Andrzej Borkowski i podleśniczy         p. Paweł Pietrykowski z leśnictwa Tupadły. Dziękujemy również za przybycie panu leśniczemu z Dziewierzewa p. Romualdowi Mikołajewskiemu. W tak zacnym gronie         p. dyrektor Zespołu Szkół w Mycielewie Katarzyna Walasiewicz wraz z opiekunkami programu p. Anną Pyszczyńską i p. Marzeną Borzych mogły wręczyć na ręce laureatów nagrody, które otrzymaliśmy od p. Kazimierza Stosika i p. Jana Pawlaka. Serdecznie dziękujemy. A teraz w teren … porządkujemy jeszcze remizy śródpolne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

19° przejaśnienia
1 015 hPa
15km/h NNE
0mm 25%
30 wrz
Imieniny: Felicja, Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław, Wiara, Wiktor, Znamir, Zofia