Daniele zagryzione przez wilki

W jednym z gospodarstw pod Szubinem 19.09.2016 r. gospodarz znalazł 23 zagryzione daniele. To nie pierwszy tego typu przypadek gdzie w hodowli zagrodowej daniela dochodzi do zagryzień. Podobne sytuacje zdarzyły się już między innymi w Białogarzdzie gdzie zagryzieniu uległo 40 szt , czy w Chrośnie – 7 szt. Wszystko wskazuje na to, że sprawcami zdarzenia w Szubinie były wilki.

  Na terenie Nadleśnictwa Szubin zauważono trzy watahy wilków (jedna liczy od trzech do ośmiu osobników). Świadczą o tym odciski łap, odchody, zagryzione szczątki zwierząt, sposób zachowania innych zwierząt - np. jelenie zbijają się w stada i podchodzą pod gospodarstwa. Jak mówi nadleśniczy Grzegorz Gust, wilki nie mają w naturze podchodzenia do człowieka.  Nadleśniczy ostrzega też rolników, którzy prowadzą wolny chów krów - które cielą się gdzieś na łące - że cielęta mogą być łatwym łupem dla wilka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

23° ulewy/burze
996 hPa
24km/h SE
3mm 90%
25 wrz
Imieniny: Aureli, Aurelia, Aurelian, Ermenfryd, Ermenfryda, Eufrozyna, Franciszek, Herkulan, Irmfryd, Irmfryda, Kleofas, Rufus, Wincenty, Władysław, Włodzisław