Sanktuarium Św. Huberta w Okoninach

Sanktuarium Św. Huberta w Okoninach

Znajduje się na terenie Gminy Śliwice, w powiecie tucholskim, w samym sercu Borów  i jest kościołem filialnym parafii Śliwice. Powstało w 1988 roku z inicjatywy miejscowych myśliwych, głównie z Koła Łowieckiego nr 2 „Przepiórka” w Śliwicach. Co roku w sanktuarium odbywają się wielkie uroczystości odpustowe św. Huberta, pod przewodnictwem biskupa, z licznym udziałem myśliwych, leśników i miłośników Borów Tucholskich. Z inicjatywy Bractwa Św. Huberta w Śliwicach zrodził się pomysł rozbudowy małego kościoła o wieżę wraz z nawą. Powyższą inicjatywę poparł rektor Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, gdzie powstał projekt, posiadający już ostateczną decyzje administracyjną.

Zawiązał się Komitet promujący budowę w składzie:

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu - inż. Janusz Kaczmarek

Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy – dr Bogusław Chłąd

Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi – dr Krzysztof Kannenberg

Wójt Gminy Śliwice – mgr inż. Daniel Kożuch

Mistrz Bractwa Św. Huberta w Śliwicach –leśniczy Zenon Dejnowski

Proboszcz Parafii Śliwice – ks. prałat Andrzej Koss.

Budowa ruszy pod koniec kwietnia 2018 roku i potrwa około półtora miesiąca. Zwracamy się z prośbą o dobrowolne dofinansowanie inwestycji. Środki na ten cel mogą składać zarówno instytucje (nadleśnictwa, koła łowieckie, firmy, organizacje) jak i osoby indywidualne, szczególnie z rejonu Borów Tucholskich. O ile nie będzie woli przeciwnej, ofiarodawcy zostaną uwieńczeni na tabliczkach w nowej kruchcie. Zależy nam na tym aby został trwały ślad udziału różnych środowisk i osób, jako wyraz kultu św. Huberta.  Odpowiedzialnym za budowę jest proboszcz Parafii Śliwice, a zarazem kapelan leśników i myśliwych Diecezji Pelplińskiej, ks. prałat Andrzej Koss. Natomiast za wykonanie i umieszczenie tabliczek ofiarodawców Mistrz Bractwa Św. Huberta Zenon Dejnowski.

Ofiary na ten cel prosimy przesyłać na konto Parafii Śliwice Bank Spółdzielczy w Koronowie o/ Śliwice nr 67 8144 0005 2006 0060 0431 0001. Z dopiskiem „budowa sanktuarium św. Huberta”.

Z.D.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

12° umiarkowane zachmurzenie
1 023 hPa
15km/h SE
0mm 10%
20 paź
Imieniny: Apollo, Aurora, Budzisława, Irena, Wendelin, Witalis