VIII Bieg Św. Huberta W Tucholi

            W dniu 28 października 2017 r. odbył się VIII Bieg św. Huberta. Pogoda nie była łaskawa dla uczestników biegu. Wśród zawodników diany i myśliwi, którzy zmierzyli się z 15-kilometrową trasą biegu i 10-kilometrową Nordic Walking. Okazało się, że szczęśliwie ocalała trasa biegu po sierpniowym kataklizmie.

            Na mecie, jak zawsze w Tucholi, pięknie wykonane medale, wręczała młodzież z tucholskiego "Leśnika". Dla zwycięzców okazałe puchary Łowczego Krajowego i nagrody rzeczowe. Wszystko przy akompaniamencie Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych.

            W V Mistrzostwach Polski Myśliwych w biegu przełajowym na 15 km, zwycięzcą (9. miejsce w klasyfikacji generalnej) został Rafał Szwarc z Tucholi z czasem 00:57:28, drugie miejsce (36. w klasyfikacji generalnej) zajął Marek Śliwa z Krąplewic (ZO PZŁ Bydgoszcz), a trzecie miejsce zajął Marek Grabowski z Polubicz Dworskich (ZO PZŁ Biała Podlaska).

            W II Mistrzostwach Dian w biegu przełajowym na 15 km, pierwsze miejsce zajęła Anna Zglińska z Unisławia Pomorskiego (ZO PZŁ Toruń), drugie Małgorzata Pazdro ze Świecia (ZO PZŁ Bydgoszcz), a trzecie  Barbara Otworowska z Piły (ZO PZŁ Piła).

            W Nordic Walking na dystansie 10 km, najlepszym wśród myśliwych (pierwszy w klasyfikacji generalnej) był Franciszek Trzciński z Chełmna (ZO PZŁ Toruń), drugie miejsce (5 w klasyfikacji generalnej), zajął Eugeniusz Trzciński z Bydgoszczy, a trzecie (33. miejsce w open) zajął Andrzej Kotuła z Gdyni (ZO PZŁ Gdańsk). Najlepszą dianą okazała się Joanna Zacharko z Flantrowa (ZO PZŁ w Bydgoszczy).

            To było, kolejny już raz, naprawdę sportowe święto, w którym współuczestniczyły diany i myśliwi. Serdecznie dziękujemy dianom i myśliwym za ten wspaniały sobotni dzień. Dziękujemy za przyjazd do Tucholi i za tę cudowną atmosferę.

            Do zobaczenia za rok, na IX Biegu św. Huberta.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

12° umiarkowane zachmurzenie
1 023 hPa
15km/h SE
0mm 10%
20 paź
Imieniny: Apollo, Aurora, Budzisława, Irena, Wendelin, Witalis