BAL SYMPATYKÓW ŚW. HUBERTA

           Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Łowieckiej „Dąb” organizuje co roku „Bal sympatyków św. Huberta”. W tym roku uczestniczyło w nim około 100 osób z różnych środowisk.

Ten charytatywny bal przyciąga do Turzyna myśliwych, koniarzy, pasjonatów przyrody, kultury i tradycji łowieckiej - i tych, którzy po prostu mają ochotę na dobrą zabawę.

            Na tegorocznym balu w dniu 28 stycznia do tańca przygrywał zespół instrumentalno-wokalny „Sonet” z Nakła n/Notecią, skosztować można było smakołyków myśliwskich, atrakcję stanowił pokaz fajerwerków i licytacja obrazów o tematyce łowieckiej Wiesława Pańczaka, oraz o tematyce hippicznej Joanny Wieczorek.

            Środki zebrane z balu i licytacji (około 10 tys. zł) przeznaczone są na wspieranie Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie, otwartego 25 maja 2017 roku. W muzeum zobaczyć można okazałą dioramę przestrzenną, prezentującą dzikie ssaki i ptaki, zbiór sprzętu i akcesoriów myśliwskich, oraz fotografię i grafikę przyrodniczą.

            Muzeum otwarte jest od 1 maja do 31 października, szczegóły na stronie internetowej Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie - https://www.muzeumturzyn.pl/

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

12° umiarkowane zachmurzenie
1 023 hPa
15km/h SE
0mm 10%
20 paź
Imieniny: Apollo, Aurora, Budzisława, Irena, Wendelin, Witalis