Święto plonów rolników z myśliwymi

powrót

Miniona niedziela w wielu miejscach naszego regionu upłynęła pod hasłem dożynkowych spotkań, podziękowań i zabaw. Tak było też między innymi Samsiecznie- wsi i parafii zaprzyjaźnionej z myśliwymi. Po uroczystej Mszy Św. w barwnym korowodzie rolnicy i myśliwi , ramie w ramię wyruszyli na miejsce zabawy. Wielkie podziękowania należą się myśliwym z KŁ 16 Żuraw KŁ 113 Noteć , KŁ Łoś Potulice, członkom Komisji Współpracy z Młodzieżą Szkolną i członkom Komisji Promocji Łowiectwa ORŁ w Bydgoszczy. Słodycze, które zafundowało koło Żuraw największ frajdę sprawiło dzieciom, a nagrody w licznych konkursach radowały dzieci i dorosłych.

Dożynki to dobre miejsce na promocje dziczyzny. Szynka i kabanosy z dzika znikały w mgnieniu oka ku ogromnej radości nemrodów. Wiele rozmów, dyskusji rolników i myśliwych utwierdziło nas w przekonaniu, że tylko współpraca i dobra wola obu stron jest gwarantem porozumienia i dobrych stosunków na lini rolnik - koło łowieckie. Muzyka myśliwska jak zawsze uświetniła uroczystość i mamy nawet kilku chętnych chcących uczyć się gry na rogu myśliwskim .

Zapraszamy wszystkich myśliwych do nadsyłania na adres zo.bydgoszcz@pzlow.pl wszelkich zdjęć z dożynek 2018 roku w których brali udział myśliwi czy koła łowieckie. Wszystkie będziemy publikować na stronie.

Darz Bór 

Napisz komentarz

Dołącz do nas