MYŚLIWI W BIEGU ŚW. HUBERTA

powrót

            W dniu 27 października 2018 r. – diany i myśliwi uczestniczyli w IX biegu św. Huberta w Tucholi. Poza bracią łowiecką, uczestniczyli też leśnicy i przeważająca większość niezwiązana z tymi społecznościami.

            W tym roku diany i myśliwi walczyli o okazałe puchary ufundowane przez łowczego krajowego Piotra Jenocha. Dla każdego okazały odlewany medal, który jest pamiątką jak również legitymacją nowej formy świętowania Dnia Św. Huberta. W ceremonii zakończenia biegu i dekoracji najlepszych uczestniczył Marek Grugel przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy wraz z Hubertem Trzebińskim.

            W VI Mistrzostwach Polski Myśliwych w biegu przełajowym na 15 km, zwycięzcą został Marek Grabowski z Polubicz Dworskich czasem 01:02:48 (ZO PZŁ Biała Podlaska), drugie miejsce zajął Kamil Cetnarowski z Wrocławia (ZO PZŁ Wrocław), a trzecie miejsce przypadło Karolowi Przyłuskiemu z Kwidzyna.

            W III Mistrzostwach Dian w biegu przełajowym na 15 km, pierwsze miejsce zajęła Anna Zglińska, drugie Emilia Frukacz – obie z Unisławia Pomorskiego (ZO PZŁ Toruń), a trzecie Barbara Otworowska z Piły (ZO PZŁ Piła).

            W Nordic Walking na dystansie 10 km, najlepszym wśród myśliwych był Franciszek Trzciński z Chełmna (ZO PZŁ Toruń), drugie miejsce zajął Eugeniusz Trzciński z Bydgoszczy, a trzecie zajął Andrzej Kotuła z Gdyni (ZO PZŁ Gdańsk).

            Diany i myśliwi nie odstawali kondycyjnie i w klasyfikacji generalnej zajęli wysokie lokaty. Reasumując – wśród „rycerzy” spod znaku św. Huberta są sprawni, wysportowani biegacze. Corocznie jest nas więcej, choć pogoda w tym czasie jest kapryśna.

            To było, kolejny już raz, naprawdę sportowe święto, w którym współuczestniczyły diany i myśliwi. Serdecznie dziękujemy Wam za ten wspaniały sobotni dzień. Dziękujemy za przyjazd do Tucholi i za tę cudowną atmosferę.

            Do zobaczenia za rok, na X Biegu św. Huberta.

 

Napisz komentarz

Dołącz do nas