3 Listopada - święto myśliwych

powrót

          Myśliwi z Koła Łowieckiego nr 130 „Bażant” w Chojnicach w dniu imienin swego patrona, św. Huberta, spotkali się na uroczystym polowaniu „Hubertowskim”, w sobotę, 3 listopada 2018 roku.

          W polowaniu uczestniczyło 16 myśliwych i 9 naganiaczy. Świetną oprawę swą piękną grą na rogu myśliwskim stworzył temu koleżeńskiemu spotkaniu uczeń II klasy Technikum Leśnego w Tucholi, Kol. Wiktor Grzonkowski, kiedyś prawdopodobnie kandydat na myśliwego w tym Kole.

          Efektem 4 pędzeń było pozyskanie 3 dzików i 1 zająca. Na uroczystym pokocie przed domkiem myśliwskim zwanym „Belwederem” na łąkach Puszczy Sławęcińskiej, Łowczy Koła Kol. Zbigniew Teusz, jednocześnie prowadzący polowanie, dokonał dekoracji Medalami „Król Polowania” następujących Kolegów: Wojciecha Błoniarza, Łukasza Kloskowskiego i Piotra Packa za pozyskanie dzików, oraz Medalem „Wicekról Polowania” Kol. Krzysztofa Mazurkiewicza oraz Prezesa Koła za pozyskanie zająca.         Wspólna pamiątkowa fotografia i spożycie posiłku zakończyło ten piękny dzień zarówno w pogodzie, jak i w serdecznej, rodzinnej atmosferze. 

 

                                                                                           Kazimierz Pondo

                                                                                               (Prezes Senior)

Napisz komentarz

Dołącz do nas