Polowanie wigilijne

Myśliwi z Koła Łowieckiego nr 130 „Bażant” w Chojnicach, zgodnie z wieloletnią tradycją, spotkali się na uroczystym, koleżeńskim polowaniu, które

nazywają w tym czasie „Wigilijnym”, w lekko mroźną sobotę, 15 grudnia 2018 roku.

  W polowaniu uczestniczyło 11 myśliwych i 6 naganiaczy. Świetną oprawę swą niezwykle piękną grą na rogu myśliwskim stworzył temu sympatycznemu spotkaniu uczeń II klasy Technikum Leśnego w Tucholi, Kol. Wiktor Grzonkowski, kiedyś zapewne kandydat na myśliwego w tym Kole.

          Efektem 6 pędzeń było pozyskanie 1 lisa. W przerwie między pędzeniami uczestnicy polowania posilili się smaczną grochówką z wkładką w Restauracji „Stokrotka” w Silnie. Natomiast na uroczystym pokocie przed domkiem myśliwskim zwanym „Belwederem” na łąkach Puszczy Sławęcińskiej, Łowczy Koła Kol. Zbigniew Teusz, jednocześnie prowadzący polowanie, dokonał dekoracji Medalem „Król Polowania” Kol. dra inż. Jana Packa za pozyskanie wspomnianego lisa.

 Następnie Prezes Koła, Kol. Krzysztof Mazurkiewicz złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i rozdał opłatki. Uczestnicy polowania podzielili się tym opłatkiem i złożyli sobie wzajemne życzenia na Święta Bożego Narodzenia i na Nowy 2019 Rok.

          Wspólna pamiątkowa fotografia i spożycie upieczonej w ognisku kiełbaski zakończyło ten piękny dzień, zarówno w pogodzie, jak i w serdecznej, rodzinnej atmosferze. 

 

                                                                                             Kazimierz Pondo

                                                                                               (Prezes Senior)

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

26° przeważnie słonecznie
1 029 hPa
9km/h SSE
0mm 5%
23 sie
Imieniny: Apolinary, Benicjusz, Filip, Klaudiusz, Laurenty, Leoncja, Lubomira, Piotra, Róża, Sulirad, Walerian, Zacheusz