Jubileuszowe lisy

160 myśliwych z różnych stron Polski stawiło się w minioną sobotę na zbiórce w Wielowsi na Kujawach. Cóż takiego zmobilizowało tak licznie przybyłą brać łowiecką?

     V Sąsiedzkie Polowanie na Lisy- to słynne już na cały kraj polowanie organizowane przez zaprzyjaźnione koła łowieckie powiatu inowrocławskiego. W tym roku gospodarzem polowań było WKŁ 228 Cyranka, a współorganizatorami koła: Lis, Diana, Piast, Bażant, Ryś i Kujawskie. Myśliwi polowali w 9 grupach na stogach i trzcinach. W każdej grupie niezwykle miło zostały przyjęte Diany, które specjalnie na to polowanie przyjechały z Tarnowa, Koszalina, Radomia, Konina i Wrocławia. To właśnie Diany okazały się najbardziej skuteczne. Dwie z nich zostały królem i vice-królem polowania. Lila Nowak z Tarnowa pozyskała 3 lisy, a puchar wręczył jej sam Łowczy Okręgowy Marek Grugel. Nie mniej szczęśliwa była Monika Kwaśny, która upolowała 2 lisy, jej puchar wręczył Nadleśniczy Mariusz Heidinger z Nadleśnictwo Gniewkowo.

     W sumie na pokocie położono 25 lisów. Nie byłoby takiego sukcesu, gdyby nie psy, które w liczbie 44 towarzyszyły myśliwym w polowaniu. Ozi Tadeusza Buraka i Ruska Jarosława Chomika okazały się najlepszymi pomocnikami. Ich właściciele otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundował myśliwy naszego okręgu Przemysław Janikowski, właściciel firmy 4hunting. Na wyróżnienie zasłużyły także jagdteriery Bartosza Strzeleckiego z Osięcin i Rafała Bartczaka. Wśród wyżłów na pochwałę zasłużyły psy Artura Jabłońskiego, Grzegorza Pomianowskiego, Piotra Prusaka i Krzysztofa Kopacza. Każdy czworonożny uczestnik polowania dostał także smakowity upominek. Oprawę muzyczną zapewnili sygnaliści, którzy także specjalnie na to polowanie przybyli z różnych okręgów Polski. Organizatorzy podsumowując spotkanie przedstawili następującą statystykę: 8 listów upolowano w kole Piast, 7 w Dianie, 6 w Lisie, 3 w Rysiu, 1 w Bażancie.

     Po polowaniu wszyscy uczestniczy zostali zaproszenie na poczęstunek. Niespodzianką był wielki tort ufundowany przez Łowczego Okręgowego Marka Grugla z okazji jubileuszu V-tych Sąsiedzkich Polowań na Lisy. Myśliwi zostali także obdarowani znaczkami z logo polowania, terminarzem łowieckim na nowy sezon oraz mogli zakupić pamiątkowy znaczek wybity specjalnie z okazji jubileuszu.

     Organizatorzy dziękując za świetną atmosferę, bezpieczne polowanie ogłosili jeszcze jednego zwycięzcę – myśliwego, który dostał puchar fair-play ufundowany przez Jarosława Wikarskiego. Nowością tegorocznego polowania było ogłoszenie konkursu fotograficznego pt.”Polowanie na kujawach – lisy i ludzie”. Ogłoszono, że jury pod przewodnictwem redaktora naczelnego Nemroda – Eugeniusza Trzcińskiego, wyłoni zwycięzcę i opublikuje nagrodzone zdjęcie w najbliższym numerze kwartalnika a jego autor otrzyma w nagrodę Voucher do realizacji w sklepie myśliwskim 4hunting.

     Zdjęcia można przesyłać do 30 stycznia na adres nemrod@pzlow.pl . Kończąc polowanie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na kolejną edycję Sąsiedzkich polowań na lisy  za rok.

 

Aleksandra Szulc

 FILM Z POLOWANIA

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

28° rozpogodzenia
1 019 hPa
11km/h NNW
0mm 25%
24 lip
Imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda, Olga, Wojciecha, Zyglinda