Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Łącku

Uczniowie klas I –III Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości  witają wiosnę.

          21 marca 140 najmłodszych uczniów  szkoły wybrało się na wycieczkę do Ośrodka Łowieckiego w Łącku ,aby powitać wiosnę. Uczestnikom towarzyszyła piękna , słoneczna pogoda  a nadejście nowej pory roku obwieścił sygnał zagrany na sygnałówkach przez P. Radosława Gronikowskiego i P. Jarosława Lewandowskiego.

          Na uczestników   czekali członkowie Polskiego Związku Łowieckiego, którzy przygotowali dla uczniów  pogadanki  związane z  wiosną w przyrodzie. Wykazali się przy tym niezwykłym zaangażowaniem i  wiedzą , czym zyskali uznanie uczniów, nauczycieli i uczestniczących w wycieczce rodziców.  Uczniowie dowiedzieli się wiele o budzącej się do życia naturze  w świecie roślin  i świecie zwierząt oraz sposobach zachowania się  w środowisku leśnym. Wiedzą więcej o tym, czym grozi wypalanie traw  i wywożenie śmieci do lasu.  Usystematyzowali wiadomości na temat poszanowania natury i  umiejętnego korzystania ze środowiska naturalnego. Prelegenci przestrzegli także młodych słuchaczy przed niebezpieczeństwami , na jakie mogą trafić w lesie . Są nimi niewątpliwie kleszcze, które w tym roku ze względu na łagodną zimę pojawiły się bardzo wcześnie. Duże zainteresowanie  wzbudziły leśne ciekawostki i wesołe historyjki z lasu , sygnały myśliwskie oraz  bardzo przyjazne dzieciom psy myśliwskie .

   Na zakończenie dzieci miały okazję  poznania całego obiektu szkolenia myśliwych a w szczególności strzelnicy.

     Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń oraz obdarowani słodyczami, sprzętem sportowym, sprzętem elektronicznym, książkami i materiałami edukacyjnymi, które nauczyciele wykorzystają w dalszej pracy.

       Uczestnicy  składają serdeczne podziękowania Polskiemu Związkowi Łowieckiemu za  przygotowanie i przeprowadzenie imprezy a w szczególności  Panom  Janowi Pawlakowi i Tomaszowi Oset za udostępnienie  obiektu  Ośrodka Łowieckiego w Łącku oraz Państwu Aleksandrze i Markowi Kowalskim za pomoc techniczną.

         Szczególne podziękowania kierujemy do  Pani Aleksandry Szulc i Panów Zygmunta Wosia, Radosława Gronikowskiego, Waldemara Kaweckiego, Jarosława Lewandowskiego , którzy wystąpili w roli prelegentów. To ich pasja zdecydowała o tym, że uczniowie zapamiętają na długo to spotkanie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

13° słaba mżawka
1 011 hPa
11km/h SW
0mm 45%
27 paź
Imieniny: Frumencjusz, Iwona, Manfred, Manfreda, Sabina, Siestrzemił, Wincenty