VIII BYDGOSKA BIESIADA MYŚLIWSKA

W gościnnych progach sali biesiadnej Państwa Morawskich w Turzynie, w sobotę 13 kwietnia 2019 roku, myśliwi i zaproszeni goście uczestniczyli w Bydgoskiej Biesiadzie Myśliwskiej. Było to już ósme podsumowanie, zakończonego sezonu łowieckiego 2018/2019.

O stronę organizacyjną imprezy zadbała niezawodna Aleksandra Szulc. Na wstępie powitała zaproszonych gości: Grzegorza Karpika członka Naczelnej Rady Łowieckiej, Alicję Fruzińską rzecznika prasowego Polskiego Związku Łowieckiego, Dariusza Krzysztofa Dudkiewicza – autora tomiku poetyckiego „Z flanki” oraz łowczych okręgowych: Marka Grugla z Bydgoszczy i Karola Zarembskiego z Torunia. W trakcie imprezy odbyły się konkursy: nalewek i przysmaków myśliwskich. Za ocenę konkursową odpowiedzialne było grono jurorów: Bożena Błaszczyńska, Hieronim Błażejak, Artur Przemorski i Andrzej Tyma.

Spośród kilkudziesięciu nalewek, wędlin i pasztetów wybrano najlepsze. W kategorii nalewek zwyciężyła Renata Zgliński, a drugim i trzecim miejscem nagrodzono nalewki Mirosława Patery. W kategorii wędlin zwyciężyła Beata Chomik, kolejne miejsca zajęli: Zbigniew Barłóg i Szymon Nadolny. W kategorii pasztety, również zwyciężyła Beata Chomik, na drugim miejscu sklasyfikowano pasztet Władysława Szylinga, a na trzecim Barbary Tyma. Wśród potraw różnych, pierwsze trzy miejsca zajęli: Adam Łuczan, Alicja Fruzińska i Paweł Toczko.

Atrakcją wieczoru było recytowanie wierszy z tomiku „Z flanki” przez autora Dariusza Krzysztofa Dudkiewicza. który pełni funkcję prezesa Koła Łowieckiego „Brać Leśna” w Jastrowiu. Ponadto sokolnik, selekcjoner, trębacz myśliwski i psiarz zakochany w jamnikach.

Niespodzianką kulinarną były pokazy przyrządzania przysmaków myśliwskich w wykonaniu Jakuba Wolskiego, reprezentującego Hell's Kitchen. Każdy z biesiadników miał okazję skosztować gulasz z dzika i sarny z dodatkiem ziół i warzyw, serwowanych na świeżej bułeczce. Ubiory na pokaz mody przekazał właściciel firmy 4-hunting – Przemysław Janikowski. W rolę modeli wcielili się: Dagmara Panfilak, Jagoda Szulc i Igor Kantorski. Muzykę na potrzeby biesiady przygotował Jarosław Lewandowski. Grali i śpiewali z nim Tomasz Wesołek i Tomasz Pinkowski.

Uczestnikom biesiady umożliwiono zwiedzanie Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie, w którym zaprezentowane są zbiory, przybliżające bogactwo środowiska naturalnego, północno-zachodniej Polski. Naturalna diorama z pokazem multimedialnym, pozwalająca poznać życie zwierząt, kolekcje fotograficzne, filatelistyczne i grafiki, zbiory przybliżające kulturę łowiecką.

To było, kolejny już raz, naprawdę myśliwskie świętowanie. Serdecznie dziękujemy za ten sobotni wieczór! Dziękujemy za przyjazd do Turzyna i tę cudowną atmosferę! Do zobaczenia za rok, na IX Bydgoskiej Biesiadzie Myśliwskiej.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

18° rozpogodzenia
1 014 hPa
11km/h S
0mm 35%
18 paź
Imieniny: Asklepiades, Bratomił, Julian, Just, Miłobrat, Piotr, Remigia, Remigiusz, Siemowit, Łukasz