Spotkanie Łowczego Okręgowego z Prezesami Kół Łowieckich okręgu bydgoskiego PZŁ

26 maja 2019 r na terenie Ośrodka Szkolenia Łowieckiego w Łącku k/Pakości odbyła się narada prezesów połączona z zawodami strzeleckimi zarządów kół łowieckich i komisji rewizyjnych okręgu Bydgoskiego.  Podczas spotkania przedstawiony został plan pracy Zarządu Okręgowego w Bydgoszczy na 2019 r. Omówiono również przygotowywania do Okręgowego Zjazdu Delegatów , który odbędzie się w dniu 29 czerwca 2019 w Bydgoszczy,zmiany w prawodawstwie łowieckim i wynikające z tego konsekwencje dla kół łowieckich orazproblem ASF i konsekwencje dla kół łowieckich okręgu bydgoskiego.

Zobowiązano prezesów kół łowieckich do instensyfikacji działań związanych z poszukiwaniem padłych dzików oraz nawiązanie współpracy z Powiatowymi Lekarzami Weterynarii na terenie dzierżawionych obwodów łowieckich.Łowczy Okręgowy przypomniał również o przestrzeganiy wytycznych odnośnie stosowania zasad bioasekuracji przez myśliwych w czasie polowań oraz w czasie pobierania próbek do badań laboratoryjnych w kierunku ASF.

Omawiane były również postulaty myśliwych okręgu bydgoskiego zbierane podczas spotkań Łowczego Okręgowego kol. Marka Grugel z zarządami oraz myśliwymi kół naszego okręgu. Prezesi kół łowieckich przekazywali zaniepokojenie swoich członków co do ostrej kampanii przeciw myśliwym prowadzonej ostatnio w Polskich mediach społecznościowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

16° silne opady przelotne
1 024 hPa
20km/h NNW
0mm 65%
19 wrz
Imieniny: Alfons, Arnolf, Arnulf, Festus, January, Konstancja, Marta, Teodor, Trofim, Wilhelmina, Więcemir, Zuzanna