70-LECIE KOŁA ŁOWIECKIEGO „DĄB” W KCYNI

Sobota 15 czerwca 2019 roku, to data symbol - data uroczysta dla Koła Łowieckiego numer 84 „Dąb” w Kcyni, koła z Pałuk, które podsumowało siedemdziesiąt lat istnienia.
Zasadnicza część uroczystych obchodów odbyła się w sali myśliwskiej, w gospodarstwie prezesa koła Andrzeja Morawskiego, tuż obok nowo powstałego Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie. Wśród zaproszonych gości starosta nakielski Tadeusz Sobol, burmistrz Kcyni Marek Szaruga, inspektor nadzoru Nadleśnictwa Szubin Kazimierz Stosik, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach Iwona Musił i koordynatorki współpracy z kołem Monika Balcer i Zofia Sobocińska, łowczy okręgu bydgoskiego PZŁ Marek Grugel, członek Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy Jakub Pałubicki, właściciel biura polowań dewizowych „Jagra” Jan Grajewski oraz żony myśliwych.
Wszyscy myśliwi na okoliczność jubileuszu 70-lecia odnowili ślubowanie myśliwskie. Otrzymali specjalnie wydrukowaną rotę ślubowania, którą poświadczyli własnoręcznym podpisem. Zarząd Koła zdecydował o wydaniu specjalnego medalu okolicznościowego „70-lat Koła Łowieckiego „Dąb” w Kcyni 1949-2019”, który odlano w mosiądzu a każdy myśliwy i goście otrzymali go z własnym imieniem i nazwiskiem. Warto też wiedzieć, że materiał do odlewu zbierali wszyscy myśliwi. W medalach są również stopione łuski sztucerowe zbierane po wszystkich polowaniach przez trzy lata.


Najlepsze życzenia dla Jubilata i jego członków. -Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy w prowadzonej gospodarce i kulturze łowieckiej, a święty Hubert obdarza Was zdrowiem i szczęściem.

Ps. Więcej informacji o obchodach jubileuszowych w trzecim, tegorocznym numerze Nemroda.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

duże zachmurzenie
1 021 hPa
15km/h ESE
0mm 10%
20 lis
Imieniny: Ampeliusz, Anatol, Edmund, Feliks, Fortunata, Hieronim, Maksencja, Oktawia, Oktawiusz, Sylwester, Sylwestra, Sędzimir