Rodzinny piknik myśliwych i rodzin Koła Łowieckiego „Bażant” w Chojnicach

Myśliwi Koła Łowieckiego nr 130 „Bażant” w Chojnicach wraz z rodzinami spotkali się w sobotnie, słoneczne popołudnie, 27 lipca 2019 roku w przepięknej przyrodniczo scenerii Puszczy Sławęcińskiej, w dzierżawionym obwodzie, przy swoim, skromnym myśliwskim domku na corocznym integracyjnym pikniku.

Spotkali się po to, by w ten sposób uczcić 55 – tą rocznicę powstania Koła, porozmawiać nie tylko o łowiectwie, lecz by integrować swe rodziny i razem cieszyć się przyrodą swoich stron.

          Liczny udział myśliwych i wielopokoleniowi członkowie ich rodzin zawsze tworzą wspaniały klimat takich spotkań. Tak też było tym razem. Piękne, letnie słońce i na początku skromny, krótki, orzeźwiający deszczyk były naturalnym uświetnieniem tego spotkania.  

          Organizatorzy przygotowali uczestnikom niezwykle smaczny poczęstunek potraw z rożna, a przez całe popołudnie i wieczór atmosferę uświetniał muzyczno – wokalny zespół Heyzer z Sępólna Krajeńskiego.

          W trakcie spotkania było wiele czasu na sympatyczne rozmowy o sytuacji w polskim łowiectwie i o życiu swoich rodzin, o ich radościach, a czasem i o ich smutkach. Były też wspólne tańce i radosne śpiewy.

          Atmosfera spotkania była tak wspaniała, że trwała do późnych godzin wieczornych. Wszyscy następnie rozjechali się do swych miejsc stałych zakwaterowań, a uczestnikom pozostały niezwykle miłe chwile wspomnień i prośba o takie następne spotkanie w przyszłym roku.

 

 

Kazimierz Pondo

 (Prezes Senior)

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

26° przeważnie słonecznie
1 028 hPa
9km/h SSE
0mm 10%
23 sie
Imieniny: Apolinary, Benicjusz, Filip, Klaudiusz, Laurenty, Leoncja, Lubomira, Piotra, Róża, Sulirad, Walerian, Zacheusz