Zmarł Prof. Jan Szyszko

W dniu 9 października 2019 r. zmarł w wieku 75 lat nasz Kolega Jan Feliks Szyszko – polski leśnik, nauczyciel akademicki, profesor nauk leśnych, polityk oraz myśliwy. W dniu 16 października w Starej Miłosnej odbyła się ceremonia pogrzebowa w asyście kilku tysięcy myśliwych i leśników.  W pogrzebie o charakterze państwowym wzięło udział kilkaset pocztów sztandarowych. Wśród nich poczet sztandarowy łowiectwa bydgoskiego w składzie: Marek Grugel łowczy okręgowy, Tomasz Pinkowski członek Zarządu Okręgowego i Przemysław Janikowski członek WKŁ Nr 248 „Sokół” w Bydgoszczy.
Koła łowieckie z obszaru łowiectwa bydgoskiego również delegowały sztandary, w tym: WKŁ nr 294 „Hubertus”, KŁ nr 13 „Słonka”, WKŁ Nr 248 „Sokół” z Bydgoszczy, KŁ Nr 2  „Przepiórka” w Śliwicach, KŁ Nr 119  „Szarak” w Biskupinie i KŁ Nr 121 „Ryś” z Żnina.
W uroczystościach uczestniczyła również Aleksandra Szulc przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Łowiectwa.
Sygnaliści wykonali perfekcyjną oprawę muzyczną. Było pięknie, każdy kto brał udział w pogrzebie mógł czuć się dumny z bycia myśliwym. Prof. Jan Szyszko został pochowany w ceremoniale łowieckim w asyście myśliwych i leśników, którzy przybyli z szacunku i potrzeby serca.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

18° rozpogodzenia
1 014 hPa
11km/h S
0mm 35%
18 paź
Imieniny: Asklepiades, Bratomił, Julian, Just, Miłobrat, Piotr, Remigia, Remigiusz, Siemowit, Łukasz