Zmarł Prof. Jan Szyszko

W dniu 9 października 2019 r. zmarł w wieku 75 lat nasz Kolega Jan Feliks Szyszko – polski leśnik, nauczyciel akademicki, profesor nauk leśnych, polityk oraz myśliwy. W dniu 16 października w Starej Miłosnej odbyła się ceremonia pogrzebowa w asyście kilku tysięcy myśliwych i leśników.  W pogrzebie o charakterze państwowym wzięło udział kilkaset pocztów sztandarowych. Wśród nich poczet sztandarowy łowiectwa bydgoskiego w składzie: Marek Grugel łowczy okręgowy, Tomasz Pinkowski członek Zarządu Okręgowego i Przemysław Janikowski członek WKŁ Nr 248 „Sokół” w Bydgoszczy.  Koła łowieckie z obszaru łowiectwa bydgoskiego również delegowały sztandary, w tym: WKŁ nr 294 „Hubertus”, KŁ nr 13 „Słonka”, WKŁ Nr 248 „Sokół” z Bydgoszczy, KŁ Nr 2  „Przepiórka” w Śliwicach, KŁ Nr 119  „Szarak” w Biskupinie i KŁ Nr 121 „Ryś” z Żnina. W uroczystościach uczestniczyła również Aleksandra Szulc przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Łowiectwa.
Sygnaliści wykonali perfekcyjną oprawę muzyczną. Było pięknie, każdy kto brał udział w pogrzebie mógł czuć się dumny z bycia myśliwym. Prof. Jan Szyszko został pochowany w ceremoniale łowieckim w asyście myśliwych i leśników, którzy przybyli z szacunku i potrzeby serca.

 

 Drogie Koleżanki i Koledzy Myśliwi!

 Pożegnaliśmy profesora Jana Szyszko z szacunkiem na jaki zasłużył. Dziękuję bardzo Zarządowi Głównemu, Zarządom Okręgowym i Organizatorom pogrzebu za ogromne zaangażowanie. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli Koledze Janowi w jego ostatniej drodze.

W szczególności chciałbym podziękować przedstawicielom kół łowieckich, którzy przybyli z całego kraju z licznymi sztandarami.

Wielu z Was wyruszyło już w nocy i odbyło wielogodzinną podróż, żeby pożegnać naszego Przyjaciela. Staliście przez wiele godzin. Dzielnie znosiliście utrudnienia spowodowane uczestnictwem w uroczystościach najważniejszych osób w Państwie. Jesteście wzorem do naśladowania, Wasze zaangażowanie i oddanie stanowi fundament Polskiego Związku Łowieckiego. Dziękuję Wam za to, że jesteście.

Pokazaliśmy jedność, której tak bardzo potrzebujemy. Szacuję, że w ostatniej drodze profesora Jana Szyszko uczestniczyło około 200 sztandarów kół łowieckich oraz zarządów okręgowych PZŁ. Nigdy w historii naszego zrzeszenia nie zgromadzono ich tak wiele w jednym miejscu.

Proszę wszystkich łowczych okręgowych o przekazanie moich podziękowań każdemu przybyłemu na pogrzeb myśliwemu. Obyśmy spotykali się tak licznie w mniej tragicznych okolicznościach.

Pożegnaliśmy Cię mój Przyjacielu Janie z honorami na jakie zasłużyłeś i na jakie przez całe życie zapracowałeś. Nie ma już Cię z nami, ale nasza wspólna misja nadal trwa. Nie zawiedziemy Cię.

Niech Ci knieja wiecznie szumi!

Darz Bór
Paweł Piątkiewicz
Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

17° duże zachmurzenie
1 015 hPa
13km/h NE
0mm 30%
29 wrz
Imieniny: Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Ludwin, Lutwin, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota