Hubertus Bydgoski 2019

Hubertus – święto myśliwych i leśników, jak również jeźdźców, organizowane jest zwykle w pobliżu imienin Huberta (3 listopada). W okręgu bydgoskim PZŁ, w ostatnich latach, obchody mające uroczystą oprawę, odbywają się w pierwszej połowie października. W tym roku areną uroczystości był teren Przystani Powiat Nakielski.
W programie uroczystości było m.in. przekazanie i poświęcenie sztandaru okręgu bydgoskiego, uroczysta Msza Hubertowska, ślubowanie myśliwskie oraz piknik myśliwski.
Tegoroczne obchody, podobnie jak w minionych latach, zostały wzbogacone o IX Krajową Wystawę Psów Ras Myśliwskich, organizowaną przez Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział w Bydgoszczy.
Każdy uczestnik uroczystości mógł skosztować potraw z dziczyzny. Wszyscy chętni mogli posmakować gulaszu z jelenia i dzika oraz wędlin i innych smakołyków na stoiskach kół łowieckich. Miejscowe koła stanęły na wysokości zadania i zasług
ują na serdeczne podziękowania.
Uroczystości zakończył występ bydgoskiego zespołu „Żuki”.
Pogoda w trakcie uroczystości - kapitalna, sprzyjała plenerowej imprezie. Dziękujemy włodarzom Nakła n/Notecią i kołom łowieckim powiatu nakielskiego za wspaniałą atmosferę oraz myśliwym i dianom, zaangażowanym w organizację tegorocznego święta.


Zdjęcia: Eugeniusz Trzciński

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

18° przejaśnienia
1 012 hPa
22km/h WNW
0mm 25%
07 lip
Imieniny: Antoni, Benedykt, Cyryl, Estera, German, Metody, Pompejusz, Sędzisława, Wilibald