Hubertus Bydgoski 2019

Hubertus – święto myśliwych i leśników, jak również jeźdźców, organizowane jest zwykle w pobliżu imienin Huberta (3 listopada). W okręgu bydgoskim PZŁ, w ostatnich latach, obchody mające uroczystą oprawę, odbywają się w pierwszej połowie października. W tym roku areną uroczystości był teren Przystani Powiat Nakielski.
W programie uroczystości było m.in. przekazanie i poświęcenie sztandaru okręgu bydgoskiego, uroczysta Msza Hubertowska, ślubowanie myśliwskie oraz piknik myśliwski.
Tegoroczne obchody, podobnie jak w minionych latach, zostały wzbogacone o IX Krajową Wystawę Psów Ras Myśliwskich, organizowaną przez Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział w Bydgoszczy.
Każdy uczestnik uroczystości mógł skosztować potraw z dziczyzny. Wszyscy chętni mogli posmakować gulaszu z jelenia i dzika oraz wędlin i innych smakołyków na stoiskach kół łowieckich. Miejscowe koła stanęły na wysokości zadania i zasług
ują na serdeczne podziękowania.
Uroczystości zakończył występ bydgoskiego zespołu „Żuki”.
Pogoda w trakcie uroczystości - kapitalna, sprzyjała plenerowej imprezie. Dziękujemy włodarzom Nakła n/Notecią i kołom łowieckim powiatu nakielskiego za wspaniałą atmosferę oraz myśliwym i dianom, zaangażowanym w organizację tegorocznego święta.


Zdjęcia: Eugeniusz Trzciński

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

duże zachmurzenie
1 021 hPa
15km/h ESE
0mm 10%
20 lis
Imieniny: Ampeliusz, Anatol, Edmund, Feliks, Fortunata, Hieronim, Maksencja, Oktawia, Oktawiusz, Sylwester, Sylwestra, Sędzimir