MYŚLIWI W X BIEGU ŚW. HUBERTA

W dniu 26 października 2019 r. – myśliwi uczestniczyli w X biegu św. Huberta w Tucholi. W imprezie wystartowali też leśnicy i przeważająca większość niezwiązana z łowiectwem i lasami.

            Nie można było sobie wymarzyć lepszej pogody podczas sobotniego, jubileuszowego Biegu św. Huberta. Patron zadbał o wszystko. Złota Polska jesień przywitała przybyłych do Tucholi uczestników biegu Nordic Walking (NW). Ważniejsza jednak od pogody była cudowna atmosfera zawodów, którą stworzyli biegacze wraz z kijkarzami. W takich kameralnych imprezach i po 10 latach biegowego Hubertusa, większość uczestników doskonale się zna, co sprawia, że od samego przyjazdu, przez wszystkie wspólnie spędzone godziny, czujemy się jakbyśmy byli jedną, wielką, i co najważniejsze, szanującą się biegową rodziną.

            Myśliwi z Okręgu Bydgoskiego są niezastąpionym partnerem, który wziął na siebie ciężar organizacji od 7 lat Mistrzostw Polski Myśliwych, zarówno w kategorii biegu jak i NW. Przez te 10 lat udało się zadbać o komfort biegaczy, którzy finiszując, nieprzerwanie od pierwszego biegu we wnętrzu hali widowiskowo – sportowej, wpadają w ręce niezliczonej rzeszy wolontariuszy w zielonych mundurach, czyli uczniów Technikum Leśnego w Tucholi.

            Kolejny już raz myśliwi walczyli o okazałe puchary ufundowane przez Polski Związek Łowiecki. Dla każdego wspaniały odlewany medal, który jest pamiątką, jak również legitymacją, nowej formy świętowania Dnia Św. Huberta.

            W VII Mistrzostwach Polski Myśliwych w biegu przełajowym na 15 km, zwycięzcą został Rafał Szwarc z Tucholi (11. w klasyfikacji generalnej), drugie miejsce Marek Śliwa z Kraplewic (38 w klasyfikacji generalnej), a trzecie Marek Grabowski z Polubicz Dworskich (40. w klasyfikacji generalnej).

            Najlepszą Dianą w biegu przełajowym na 15 km okazała się Anna Zglińska z Unisławia Pomorskiego (ZO PZŁ Toruń).

            W Nordic Walking na dystansie 10 km, najlepszym wśród myśliwych był Franciszek Trzciński z Chełmna (trzeci w klasyfikacji generalnej), drugie miejsce zajął Eugeniusz Trzciński z Bydgoszczy (7 w klasyfikacji generalnej), a trzeci był Andrzej Kotuła z Gdyni. (35. miejsce w klasyfikacji generalnej).

            Nagrodą niespodzianką, ufundowaną przez łowczego okręgowego z Bydgoszczy Marka Grugla, uhonorowany został najstarszy biegający myśliwy Antoni Awiżeń z Koła Łowieckiego nr 143 „Borus”.

            To było, kolejny już raz, naprawdę sportowe święto. Była to kapitalna promocja łowiectwa i przysmaków z dziczyzny. Serdecznie dziękujemy za ten wspaniały sobotni dzień. Dziękujemy za przyjazd do Tucholi i za tę cudowną atmosferę.

            X biegowy Hubertus Tucholski przeszedł do historii. Już za rok będzie otwarta kolejna „dziesiątka”. Tuchola czeka na wszystkich w sobotę 24 października 2020 roku.

            Przyjeżdżajcie!  Las Was powita, a ludzie ugoszczą.

E.T.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

19° możliwe opady przelotne
1 008 hPa
11km/h WNW
5mm 100%
Pełnia Księżyca
03 sie
Imieniny: Lidia, Nikodem, Nikodema, Piotr, Szczepan