Międzynarodowa Konferencja dla Kobiet WaSH V 2019- Polska - Bydgoszcz, Poledno

Polski Związek Łowiecki, Międzynarodowa Rada Łowiectwa I Ochrony Zwierzyny ( CIC) oraz Klub Dian Polskiego Związku Łowieckiego byli organizatorami V jubileuszowej Międzynarodowej Konferencji dla Kobiet. WaSH V 2019  – Kobiety a Zrównoważone Łowiectwo V 2019  w Pałacu Poledno  na terenie okręgu bydgoskiego.

Sześćdziesiąt Dian z siedmiu krajów- Finlandii, Słowacji, Czech, Rosji, Węgier, Ukrainy i Polski w piątek wysłuchały  ciekawych  wykładów  miedzy innymi Prof.dr Sony Chovanová Supeková  - szefowej WG Artemis CIC I przewodniczącej Słowackiej Grupy Dian , Prof. Aleksandry Matulewskiej- członkini Komisji Kultury NRŁ PZŁ oraz Prof. Jari Varjo – Dyrektora Generalnego Fińskiej Agencji do spraw Dzikiej Zwierzyny . W panelowej dyskusji uczestniczyły przedstawicielki wszystkich krajów.

Wieczorem odbył się uroczysty bankiet na cześć gości , organizatorów I sponsorów. Oprawę muzyczną zapewnili znani I sprawdzeni Akordeoniści BAYAN BROTHERS. Łowczy Marek Grugel i Prezes Klubu Dian PZŁ Aleksandra Szulc  wręczyli prelegentom, sponsorom i gospodarzom miejsca, pamiątkowe prezenty.

W sobotę Diany udały się na wycieczkę do Torunia. Warsztaty piernikowe w Żywym Muzeum Piernika były kapitalnie i  okazały się świetną atrakcją.

Niedziela to czas powrotów.  Wcześniej jednak Diany udały się z wizytą na strzelnice sportową w  Jaśkowej Dolinie w Gdańsku i Hubertowską Msza Św. z koncertem muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Babrzysko  pod kierownictwem Krzysztofa Kadleca.

Długo będziemy wspominały wspólnie spędzony czas.  To było ważne wydarzenie na arenie międzynarodowej, sukces wizerunkowy Polskich Dian i polskiego łowiectwa .

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

deszcz
1 003 hPa
22km/h WSW
5mm 95%
Księżyc w nowiu
23 lut
Imieniny: Damian, Izabela, Montan, Polikarp, Romana