Hubertus Klosnowski 2019

Tradycyjnie, w dniu 3 listopada, członkowie Koła Łowieckiego Nr 31 im. dr J. Łukowicza w Klosnowie oraz Koła Łowieckiego Nr 32 „ Daniel”,  przy dźwiękach hejnału myśliwskiego, oddali hołd Patronowi myśliwych rozpoczynając uroczystości od krótkiej Mszy Hubertowskiej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krojantach. Po mszy, celebrowanej przez ks. Piotra Kotewicza, odbyło się symboliczne polowanie.

Zbiórka obyła się przed Wyłuszczarnią Nasion w Klosnowie ( N-ctwo Rytel) i ponownie zadrgały lasy klosnowskie tętnem bujnego życia oraz cudnymi tonami sygnałów łowieckich, odgrywanych przez zespół sygnalistów naszego koła. Po krótkiej odprawie, Zarząd Koła wskazał na ważność dnia i potrzebę podtrzymywania tradycji św. Huberta, życząc udanych łowów.

W tymże też miejscu, przy pokocie i strzelającym ognisku, odbyło się zakończenie polowania. Zarząd Koła podziękował dianom i myśliwym za wspaniałą atmosferę zapraszając do wspólnej biesiady gdzie wszyscy mogli skosztować potraw z dziczyzny. Pogoda jak i kompanija – kapitalna, ponownego przeżywania polowania i wspomnieniom nie było końca.

 

Tekst - Jarosław Dalmer

Zdjęcia – Wit Muter, Piotr Borzyszkowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

17° możliwe opady przelotne
1 024 hPa
11km/h WSW
3mm 95%
25 maj
Imieniny: Beda, Grzegorz, Imisława, Leon, Leona, Magdalena, Urban, Wenerand