Konferencja w Kobylnikach

W dniu 24 stycznia 2020 r. w sali konferencyjnej w Pałacu w Kobylnikach, w gminie Kruszwica, w przeddzień VI Sąsiedzkich Polowań na Lisy, odbyła się konferencja, której tematem przewodnim były aktualności łowieckie. Spotkanie zorganizowała przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Łowiectwa Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy Aleksandra Szulc, przy współudziale kół łowieckich, biorących udział w przedsięwzięciu. W spotkaniu wzięli udział: łowczy okręgowy Marek Grugel, przedstawiciel komendy policji w Kruszwicy, członkowie Akademii Świadomego Myśliwego, Diany – również spoza obszaru województwa i zaproszeni goście.

Tematem przewodnim konferencji był poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw, w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.

Interesujący wykład wraz prezentacją multimedialną wygłosiła Diana Piotrowska.

Przedmiotową ustawę przedłożono Prezydentowi RP do podpisania. Jakie będą skutki nowego prawa dla Zrzeszenia, pokażą najbliższe miesiące.

W trakcie dyskusji wymieniono poglądy w sprawie blokowania polowań. W takich sytuacjach myśliwi nie powinni dać się sprowokować, uzewnętrzniając właściwe zachowania. - Prowadzący powinien przerwać polowanie i wytłumić negatywne zachowania – postulowali uczestnicy spotkania.

- W mediach kreowana jest fałszywa rzeczywistość. Na pewno mamy zły pijar! Zdecydowanych przeciwników myśliwych, mamy około 16 proc. wśród ankietowanych. Bardzo dużo zależy od nas – myśliwych, jak będzie kreowany przekaz przez media. Robimy to, do czego mamy upoważnienia – wnioskowali uczestnicy konferencji.

Spotkanie zakończone zostało smacznym poczęstunkiem z dziczyzny.

 

Eugeniusz Trzciński

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

17° duże zachmurzenie
1 015 hPa
13km/h NE
0mm 30%
29 wrz
Imieniny: Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Ludwin, Lutwin, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota