Szkolenie łowczych bydgoskiego okręgu PZŁ

W ostatnim okresie sporo się działo w prawodawstwie łowieckim dotyczącym zwalczania ASF, oraz bioasekuracji w związku ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń. 29 stycznia 2020 r. prezydent RP podpisał ustawę z dnia 20 grudnia 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt. Z dniem 1 lutego wchodzi również w życie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 stycznia 2020 r. w  w sprawie zasad bioasekuracji, jakie powinny być przestrzegane podczas polowania lub odstrzału sanitarnego oraz przy wykonywaniu czynności związanych z zagospodarowaniem zwierzęcia łownego z gatunku dzik.

Jak te dokumenty zmieniają ustawę Prawo łowieckie i jakie dodatkowe zadania delegują na myśliwych omawiano podczas tegorocznego szkolenia dla łowczych kół łowieckich okręgu bydgoskiego, które odbyło się w sobotę 01.02.2020 r. w Ośrodku Szkolenia Łowieckiego w Łącku. W trakcie spotkania podsumowano wyniki z działań związanych ze zbieraniem padłych dzików lub ich szczątków na terenach obwodów łowieckich leżących na terenie bydgoskiego okręgu łowieckiego, oraz sposobu organizacji i przeprowadzenia działań w zakresie sanitarnego odstrzału dzików.

Ponieważ luty i marzec to miesiące w których przeprowadza się inwentaryzacje zwierząt  łownych przedstawiono łowczym uwagi co do sposobu oraz metod dokonywania liczeń dla poszczególnych gatunków.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

duże zachmurzenie
1 005 hPa
15km/h SW
0mm 50%
20 sty
Imieniny: Dobiegniew, Dobrożyźń, Fabian, Sebastian