Bydgoszcz w kynologii zawsze jest krok przed wszystkimi

Bydgoska kynologia zawsze była na pierwszym planie w Polsce. To u nas były organizowane jedyne konkursy dla jamników pracujących wszechstronnie zarówno w norze jak i w lesie na tropie, również u nas rozpoczęły się pierwsze konkursy dla jamników króliczych.

Zmiany w prawie ograniczające możliwość szkolenia psów myśliwskich zmusiły nas do poszukiwania innych rozwiązań. 13 lutego 2020 roku dotarł do Bydgoszczy pierwszy w Polsce trenażer sztucznego lisa do szkolenia psów norowców "Team Everfox"Jak widać na zdjęciach i filmach dzieliliśmy się doświadczeniami na temat polowania i treningu lisa oraz jak wykorzystać Everfox do treningu norowców. Mamy nadzieję że niedługo rozpoczniemy ocenę pracy norowca na sztucznym lisie.

Przed nami jeszcze jedna praca związana z nowymi wyzwaniami jakie stawia nam współczesne łowiectwo a mianowice szybkie i pełne poszukiwania martwych dzików w związku z ASF. Komisja kynologiczna przy ZO PZŁ w Bydgoszczy rozpoczęła już prace związane z organizacją szkolenia psów myśliwskich do poszukiwania truchła dzików.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

duże zachmurzenie
15km/h WSW
0mm 25%
25 sty
Imieniny: Albert, Artemia, Miłobor, Miłosz, Paweł