V Powiatowe Polowania na Lisy powiatu Chojnickiego

     W dniach 8-15 lutego b.r. myśliwi z 11 kół łowieckich z powiatu chojnickiego polowali w swoich obwodach łowieckich na lisy w ramach już piątych tego typu spotkań. Chcąc chronić zwierzynę drobną – zająca, kuropatwę, śpiewające ptactwo, której tak bardzo potrzebujemy w swoich obwodach musimy zredukować liczbę drapieżników, a w szczególności lisów.

W tym roku uroczysty pokot zorganizowało K.Ł. 37 „LIS” - Czersk, w swoim domu myśliwskim w Zamościu gm. Karsin. Ogłoszenie wyników przedstawił prezes tego koła – Mirosław Łangowski. W kategorii „Najlepszy lisiarz” I miejsce zajął Piotr Kowalski z K.Ł. 30 „Świt” – 10 lisów, II miejsce Tomasz Fierek z K.Ł. 37 „Lis” – 4 lisy, III miejsce Piotr Borzyszkowski z K.Ł. 31 im. Dr J. Łukowicza – 2 lisy.

W kategorii „Najlepsze koło łowieckie” I miejsce K.Ł. 30 „Świt” – 21 lisów, II miejsce K.Ł. 37 „Lis” – 8 lisów, III miejsce K.Ł. 35 „Jeleń” – 5 lisów.

Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Zarząd Okręgowy PZŁ w Bydgoszczy, K.Ł. Nr 37 „LIS” w Czersku. Po uroczystym wręczeniu nagród przez m.in. Przewodniczącego Rady Powiatu w Chojnicach – Roberta Skórczewskiego oraz przedstawiciela ZO PZŁ w Bydgoszczy głos zabrał Rafał Sulkowski – członek ZO PZŁ w Bydgoszczy, który podziękował myśliwym za udane łowy mimo kapryśnej w tym sezonie pogody, oraz przedstawił najważniejsze sprawy odnośnie ASF. Obecnym na tej imprezie był także łowczy okręgowy PZŁ w Gdańsku, zarazem członek naszego koła – kol. Michał Laska. Następnie łowczy K.Ł. „Bóbr” – Robert Skórczewski  zaprosił wszystkie koła z powiatu chojnickiego na przyszłoroczny pokot, który odbędzie się na terenie obwodu Przymuszewo.

Oprawę muzyczną w formie sygnałów myśliwskich zafundowali nam koledzy z K.Ł. Dr Łukowicza w Klosnowie, bez których ten pokot byłby dużo skromniejszy.

Następnym etapem tej imprezy było wręczenie wszystkim uczestnikom symbolicznych gadżetów z logo K.Ł. „LIS” oraz poczęstunek, gdzie dużym powodzeniem cieszyła się wojskowa grochówka z kuchni polowej oraz pieczony dzik którego przygotował i podawał kol. Adam Dębski - prezes  K.Ł. „Jedność” Gdańsk.

Diany i myśliwi podczas biesiady wymieniali się fachowymi spostrzeżeniami, opowiadali o ciekawych przeżyciach w kniei, gdzie dominowała gwara myśliwska.

Dziękujemy fundatorom nagród oraz kołom łowieckim za zorganizowanie polowań i przyjazd na uroczysty pokot.

 

                                                                Darz Bór

                                                                                                      Mirosław Łangowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Komunikaty

-11° umiarkowane zachmurzenie
1 023 hPa
7km/h SSW
0mm 10%
18 sty
Imieniny: Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Wenerand, Zuzanna